KaleliER 04 Ekim 2020 00:25
Söyleyene birşey olmuyor ise ... Alan memnun , Satan memnun ise ! , Bize ne oluyorki , Syg.
Şikayet Et
fullasss 19 Eylül 2020 08:57
Bu chplilere Allah akıl fikir versin..
Şikayet Et
valonqar 16 Eylül 2020 20:18
birader yanlış adama konuşuyorsun,ya da yanlış yorumu alıntıladın. bunları bana değil atatürk düşmanlarına söylemen lazım.
Şikayet Et
fatihdenberi 16 Eylül 2020 16:40
sanki ekonomi önceden süperdi de ak parti batırdı 90 lıları bilen biliyor sen onu bırakta bu kaftancıoğlu ne demek istiyor bunu buraya hangi enayilerin oyu getirdi... onu düşün.
Şikayet Et
elibolonline 16 Eylül 2020 15:01
Bırakın bu işleri. Ülkenin okadar sorununu çözdükde bu kaldı. Süper gündem değiştirme politikası. Atatürk'e o kadar hakaretler edip keşke yunan kazansaydı diyen sözde tarihçinin cenazesinde ön safda yerini kap, sonra burda saf sata yap. Bırakın bu işleri Ulu Önder MAREŞAL GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ü tarih yazmıştır yazması gereken yere Nasıl ulu önderlerimiz Fatih'i Alparslan vı ve nicesini yazdığı gibi... İsteyen istediği gibi hitap etsin anketteki 3 de çok güzel. Ülke meteliğe kurşun atacak hale geliyor iç dışta her yerde kaos şu konuştuğumuz konulara bak.
Şikayet Et
yarmokaf 16 Eylül 2020 13:43
o işi beşeren pek muhterem osmanlı padişahları. keşke daha az toprak kaybetselerdi.. Atatürk'ün imkan ve kabiliyeti ancak bu kadarını kurtarmaya muvaffak oldu.
Şikayet Et
ARABACIMUSA 16 Eylül 2020 11:47
Adaları da kurtarsaydı "eyiydi"
Şikayet Et
memur2020 16 Eylül 2020 11:45
Kendin söylüyorsun hepsi unvandır dense de olur denmese de. Ama bu adam senin askerlik arkadaşın mı adıyla hitap ediyorsun. Sen gazetelerde, haberlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip diye bir yazı, söz görebilir misin? Unvanı kullanacaksan da soyadıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan veya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan diye kullanırsın. Kuyruk acısı olanlar Atatürk e saygı duymadıklarından Mustafa Kemal hatta sadece Kemal demek isterler ama diyemediklerinden dolayı kıvırıp Gazi Mustafa Kemal demeyi icat etmişler.
Şikayet Et
ARABACIMUSA 16 Eylül 2020 11:43
Mustafa Kemal Paşa olarak kullanım genelde muhafazakar kesimin tercih ettiği bir kullanımdır.PKK sevici,marksist sol gelenekten gelen birinin ısrarla "Atatürk" demeyip Gazi Mustafa Kemal demesini doğrusu anlamlandıra bilmiş değilim.Medayada konuyla ilgili tartışmaların da tatmin edici olduğunu düşünmüyorum. Mesela ben Mustafa Kemal Paşa demeyi tercih ediyorum zira bana göre 1919 dan 1923 yılına kadar dönemde Osmanlı devletine dolayısıyla Padişaha,Hilafete,İstanbul'un başkentliğine sahip çıkan Müslüman Türk imajı çizen bir Mustafa Kemal varken,1923 ten sonra hanedanı sürgüne gönderen,hilafeti kaldıran İslamdan uzak bir Türk kimliği peşinde koşan İstanbul'u başkentlikten çıkaran,devletin resmi dinini ortada kaldıran bütün kanunları avrupadan alan bir Mustafa Kemal var bu dönem "Atatürk" dönemidir.Dolayısıyla bir muhafazakar olarak ben Mustafa Kemal ismini tercih ediyorum
Şikayet Et
valonqar 16 Eylül 2020 00:04
hepsi de denir, paşa dır,gazi dir, atatürk tür.o ünvanları da savaş meydanlarında almıştır,tbmm vermiştir. yanında egzos patlasa korkudan bayılacak tipler anlamaz bunları.
Şikayet Et
12345