happymate 21 Mayıs 2019 16:37
Adına disiplin, 7/8 zayıf demeksizin sınıf geçirme ve rehberlik yönetmeliği denilen fakat sahada hiç birisinin de zerre kadar etkin olmadığı (polemikleri) altyapı bozukluğu da bertaraf edilmeli artık. Rehber öğretmenleri, en azından haftada 1 defa olsun kendi alan ve uzmanlıklarını bizzat kendileri yürütsünler.. 10 yıllar oldu ey sayın bakmayanlık... Bu saydıklarımın hiç birisi okulda etkin ve faal bir sistem konumunda değil iyi biliyorsunuz. Oecd eğitim verileri uğruna eli diplomalı güya ancak; 35 yaşına değin işsiz, aşsız, hedefsiz, kimliksiz, görece kişiliksiz, baba parasına ve babasının eline bakıtılan yeni ve çok tehlikeli bir nesil zuhur etmiştir(!) Geçen günü okuduk kendi ana*babasını siyanürle zehirledi. Öğrenciye birer hafta tatil şirinliği ile her işi halloldu sanmasınlar. Bataklığın ilaçlanması görüşüne yerden göğe katılıyorum. Peki saygılar.
Şikayet Et
Aktif-Rehberlik-Şart 21 Mayıs 2019 12:34
Harfiyen katılıyorum. Yapılana kötüdür denemez. Biran evvel disiplin, sınıf geçme ve rehberlik açmazına dönüşen altyapılara da el atılarak gereken faal ve aktif düzenlemeler sağlanmalıdır. Bataklığı ilaçlamadan sivrisinek avı herşeyin çözümü değildir.
Şikayet Et
dundarbeyguneribey 21 Mayıs 2019 01:45
erzurum kars gibi doğuda kış şartlarının ağır geçtiği illerde eğitim temmuza kadar uzasın, kış tatili uzun tutulsun. bu hem sağlık, hem tasarruf hem her açıdan memlekete fayda getirir.
Şikayet Et
BiyomedikalCT 20 Mayıs 2019 15:38
sayın bakandan umudumuz vardı eğitimin düzelmesi için o umutta hüsran oldu.
Şikayet Et
ö.mercankaya 20 Mayıs 2019 15:37
eğitim çok hassas bir konudur.aklına her gelen eğitimde oynama yapmaması gerekir.eğitimi yap boz tahtasına çevirdiler.eğitimcilerden hiç bir eleştiri yok.eğitim katlediliyor kimsenin haberi yok.önceki egitim bakanları ballandıra ballandıra anlattıkları önceki eğitim sistemleri çöpe atıldı emekler boşa gitti,biz binayı yapıyoruz sonra yıkıp tekrar yapıyoruz.eğitimcilerden hiçbir eleştiri yok.eğitimde sınıfta kaldık.böyle giderse eğitim ilerlemez.ödev yok tatil çok sınıfta kalmak yok kılık kıyafet serbest böyle eğitimmi olur.çok yazık.gerçekleri söylemememiz gerekir.bu ülke bizim bu çocuklar bizim.bizler yarının türkiyesini nasıl hazırlayacağız.
Şikayet Et
sunset050 20 Mayıs 2019 14:06
yeni ara tatil uygulamasını destekleyenlerdenim, ancak mevsim şartlarına göre ayarlama yapılabilir özellikle kış şartlarını ağır geçiren illerimiz için ayrıca bir düzenleme yapılırsa daha güzel olur kanaatindeyim.
Şikayet Et
royali1 20 Mayıs 2019 10:48
aralarda kısa tatiller yapılması motivasyonu arttır ancak tatil zamanlamaları çok yanlış. en az ikişer hafta ileri atılmalıydı. hem mevsim olarak hem öğrenci motivasyonu olarak verimli tarihlere tatil koyulmuş.
Şikayet Et
Hariçten gazell 20 Mayıs 2019 08:37
Tatili gectikte egitim kalitesi , sinavlar, donanimli egitimci bunlara cozum bekliyoruz sayin bakan..
Şikayet Et
CografyacıOznur 20 Mayıs 2019 08:27
eğitimle öğretmenlikle ilgili bi fikriniz yoksa yorumuma cevap verme hakkını kendinizde nasıl buluyorsunuz burası herkesin fikrini özgürce ifade edebileceği bir platform
Şikayet Et
mustafaa 20 Mayıs 2019 02:32
cok guzel bır uygulama super olur cocuklarımız ıcın.
Şikayet Et
123456