aber61 24 Temmuz 2015 12:03
redcard hocam görüşlerini sitemkar şeklinde yazmışsın .chp ile koalisyon olursa oy vermem diye.şuanda ki meclis aritmetiğinden olabilecek ihtimaller sınırlı.mhp korkuyor olmaz diyor.çünkü kendini yeterli görmüyor.bir partı kuruluş amacı iktidar olmak değilse iktidar ortağı olmaktır.yalnız mhp bir söylem partisi olduğu için hareket partisi olduğundan böyle bir ortaklıktan kaçıyor.düşünsenize bir parti düşünün hiçbirşey yapmadan hiçbir hızmet etmeden belediyelerde dahil 7milyon oy alabiliyor.hdp ile hiç olmaz seçim olsa değişik bir tablo çıkma olasılığı zayıf.peki bunca sıkıntıya bir sıkıntımı eklemek gerekiyor.hayır bence oyuzden chp ile bir koalisyon denenmeli ve bu yüzden de partimize kızmak değil daha çok sahip çıkarak düştüğü yerden kaldırmamız gerekiyor.selam ve dua ile
Şikayet Et
.DepozitosuzPetsise. 24 Temmuz 2015 11:38
Bir an evvel tüm egolar bir yana bırakılıp koalisyon kurulmalı, ülke hükumetsiz bırakılmamalı.Cennet ülkemizi ortadoğu ülkeleriyle karıştırmayın, dalaşsak da kavga da etsek hedef vatan ise bir an evvel koalisyon kurulmalıdır. Çoğu avrupa ülkesinde 3den fazla parti koasliyonu ile hükumetler idare olunurken bizler bu coğrafyada aynı kadere bağlı insanlar ülke birliği için bir an evvel taşın altına elimizi koymalıyız. erken seçim falan ülke ekonomisine darbedir darbe. Keşke tek parti iktidarı ile sonuçlanan bir seçim olsaydı, lakin bu dakikadan sonra bu artık pek kolay değil. Ülke imkanlarını boş seçimler için kullanmayın, israf haramdır.
Şikayet Et
seninsözcün 24 Temmuz 2015 08:59
Arkadaşlar, mevcut siyasi tabloda hangi alternatifi sunuyorlar acaba? MHP'nin duruşu belli iken var mı başka çözüm önerileri. Eğer koalisyon çıkmazsa sosyal medyada dolaşan "muhalefetin tek derdi kendi hükümeti düşürelim de gerisi bizi ilgilendirmez" söylemini doğrulamaz mı? Maalesef şuanda MHP'nin durumu budur. Madem müzmin muhalefet olacaktın, meclis dışında kalarak da bu muhalefetini sergileyebilirsin derler. Hepimiz için umarım güzel günler olur.
Şikayet Et
seyita 24 Temmuz 2015 08:22
seçim demokrasının olmasa olmazlarından ancak ülkemizin şu anki konjektürel durumu vede yeni seçim yapıldığından çok farklı bir durumun ortaya çıkamıyacağından dolayı bütçeye yeni bir yük getirilmesi uygun düşmez.burada özveri gerekir ülke menfaatleri ön planda parti menfaatleride geri planda tutulması lazım.zaten bu fedakarlığı yapan halkın teveccuhunu kazanır.ulkemiz için ekonomik durum çok önemli güçlüyseniz varsınız gücünüzü kaybedersenız ham yaparlar..
Şikayet Et
galois49 24 Temmuz 2015 01:08
Arkadaşlar iki partide senelerin kurt siyasetsetçisi Deniz baykal dedigi gibi tiyatro oynuyor.Olası erken seçim öncesi ikiside seçmenine biz koalisyon için uğraştık demek için.Tabii potansiyel akp seçmeninde bu söylem daha olumlu yansır Chp seçmenin bir kısmı ise biz akp kurtulmak için oy verdik siz Akp ile koalisyon çalıştınız diyenler olacaktır.Akp de ise böyle bir seçmen yapısı yok.Tabii birde ülke ne olursa olsun önemli değil önemli olan benim başkanlık sistemini çıkarmam gerekli diyen Cumhurbaşkanımız koalisyonu isteyecegini sanmıyorum zaten olumsuz görüşleri de var.Tabii oda bence dikkat etsin Abdullah Gül uygun bir ortam bekliyor.Bana sanki abd kafasındaki kişi Abdullah Gül gibi geliyor.
Şikayet Et
kural kaya 23 Temmuz 2015 20:47
yorumsuz
Şikayet Et
voltamper 23 Temmuz 2015 16:36
Parti çıkarı mı ülke çıkarı mı?Erken seçim mi koalisyon mu?Yeni bir seçim zaman ve para kaybı,siyasal belirsizlik demek.akp+chp koalisyonu ülkenin şu anki bunalımına çare olabilir.Ayrıca yeni bir seçim tüm partiler için ''oy kaybı'','' baraja takılma'' ,''aynı sonuçların çıkması''gibi riskler taşıyor.
Şikayet Et
Ferit Deniz 23 Temmuz 2015 15:06
Ne iş yapıyorsunuz? Ben 12 yıllık bankacıyım, ekonominin içindeyim, esnafın/reel ekonominin sorunlarını çok iyi biliyorum. Yazdığınız cümleler çok anlamsız, ikide bir seçim yapılan istikrarsız bir ülkede yabancı durur mu? Durmaz! Parası olan iş yapar mı? Yapmaz! Yani o %70 gider ülkede sen-ben-bizim oğlan takılırız, bizde de para yok :) Yüzde 5 diyorsun ya hani? O Sadece borsanın 2 günlük (dün ile bugün) düşüşü. Hadi sen bu söylemlerinle git ekonomi bilmeyenleri kandır ama ekonomi bilene rastlarsan sana gülerler haberin olsun.
Şikayet Et
VatPar 23 Temmuz 2015 12:19
Ak Parti sadece zamana oynuyor
Şikayet Et
serhat99 23 Temmuz 2015 11:36
akp ve chp seçim sisteminde yeni düzenlemeler yapmak üzere bir seçim hükümeti kurmalılar. doğuda pkklıların insanları korkutarak zorla hdp ye oy vermeleri engellenmeli. hdp korkutarak oy almamış olsa yüzde 5 i bile geçemez. hdp meşru bir parti olmak istiyorsa gayrimeşru, illegal yollardan vazgeçmeli. şu anda hdp halkımız nezdinde meşru bir parti değildir.
Şikayet Et
12345